Jakie są główne elementy skandynawskiego designu?

Skandynawskie wzornictwo charakteryzuje się skupieniem na czystych, prostych liniach, minimalizmie i funkcjonalności bez poświęcania piękna. Po raz pierwszy zyskał na popularności w latach pięćdziesiątych XX wieku, mniej więcej w tym samym czasie, gdy nowoczesny styl zapanował w Ameryce i Europie. Częścią tego, co sprawia, że ​​jest tak estetyczny, jest brak bałaganu. Nie znajdziesz żadnych zbędnych przedmiotów nawiedzających pokoje w stylu skandynawskim; zamiast tego wszystko ma swoje miejsce i nigdzie nie ma niepotrzebnych rzeczy.

Skandynawowie również bardzo cenią przyrodę i spędzanie czasu na świeżym powietrzu, co znajduje odzwierciedlenie w tym stylu. Podłogi drewniane pozostają odkryte, aw domach skandynawskich często spotyka się jaśniejsze odcienie drewna. I oczywiście żywe rośliny są popularnym wyborem, jeśli chodzi o naprawdę wprowadzanie na zewnątrz.

Skoro mowa o naturze, skandynawskie zimy to nie żarty, dlatego stworzenie przytulnego domostwa jest sprawą najwyższej wagi. Dlatego w tak wielu projektach Scandi znajdziesz ciepłe, zachęcające tekstury (pomyśl: grube koce z dzianiny i akcenty ze sztucznego futra).

Jakie są kolory skandynawskie?

Wiele skandynawskich kolorów opiera się w dużej mierze na neutralnych odcieniach, w szczególności na jasnej bieli z plamami czerni i opalenizny. Nie oznacza to jednak, że styl jest całkowicie pozbawiony koloru, po prostu ogólne przestrzenie wydają się być monochromatyczne, a odcienie wchodzą w grę jako elementy akcentujące.

Jeśli chodzi o kolor, według Life in Norway najczęściej używane są odcienie takie jak rumieniec i szaro-niebieski. Może dlatego wydaje się, że nie możemy porzucić Millennial Pink? Ciepłe odcienie opalenizny są również popularne dzięki temu, że styl opiera się na elementach naturalnego drewna, a inne inspirowane naturą kolory, takie jak zieleń szałwiowa, pojawiają się również w projektach Scandi.

Dlaczego skandynawski design jest tak popularny?

Częścią atrakcyjności jest to, jak ambitny jest ten specyficzny styl projektowania. Niezakłócona przyroda i jasność wywołują poczucie spokoju, którego tak wielu ludziom brakuje w ich codziennym życiu. Po stresującym dniu w pracy myśl o powrocie do domu pozbawionego nieporęcznych mebli i bałaganu wydaje się szczególnie pociągająca.

Czysty, ale ciepły design, który koncentruje się na ostrych kontrastach, bieli, naturalności i czerni, sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy, ale nie w kiczowaty sposób.

Czy styl skandynawski zostanie na zawsze?

Jeśli chodzi o wzornictwo, są trendy, ale są też style, które stają się ponadczasową podstawą dekoracji wnętrz. Czy zatem styl skandynawski jest tym pierwszym czy drugim?